Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rady a postupy pro uživatele websnadno.czJelikož jsem moderátorem ve free diskuzi websnadno.cz ( ale to asi víte, ale pokud ne, tak teď už jo ), tak čas od času dostanu za úkol zhodnotit nějaký web. Práce to sice není nijak složitá, ale zase také není úplně jednoduchá, protože pokud napíšu nějaký názor, tak by to měl být i názor většiny a ne jen mě jakožto jednotlivce - pak by z toho vznikl web jenč sice má za autora někoho jiného ale desing je "by me" a tomu se chci vyhnout. Ale to jsem trochu odbočil od toho, co jsem vlastně chtěl tady napsat - na těchto řádcích bych chtěl vysvětlit ideální uspořádání menu tak aby to bylo pro návštěvníka pokud možno, co nejpříjemnější a aby v něm neměl chaos.

Takže "Menu" je vlastně ta část webu v níž jsou jednotlivé položky, které znázorňují stránky Vašeho webu. Záleží na grafickém typu, kde bude umístěno - na websnadno.cz je to buť nalevo (jako např. na tomto webu) nebo nahoře.

Jako první bych zvolil položku s názvem Index, Home, Domů, Vítejte a tomu podobná slova. Na této stránce by bylo určitě nějaké logo webu (obrázek), nějaký uvítací slogan, základní informace o čem web je a popř. kdy vznikl a kdo ho založil(i), anketa s tématem o vzhledu webu nebo třeba shutboard nebo tomu podobný jednoduchý prvek na zanechávání zpráv (ale ne návštěvní kniha - na tu ještě dojde), počítadlo (je jedno jestli necháte to od websnadno.cz nebo si vložíte vlastní třeba z toplistu nebo blueboardu - ale chtěl bych jen říci, že počítadlo se dává jen jedno, protože stejně pokud jich budete mít 2 a více, tak Vám bude každé ukazovat jinak) a také informace o novinkách na webu aby návštěvník měl přehled o tom, co je nového od poslední návštěvy. Ještě mě napadlo, že lze také přidat na první stránku webu třeba hudbu, volil bych něco poklidnějšího, protože hlasitý rock (já ale proti němu nic nemám) by mohl návštěvníka "Vyděsit" pokud to nebude zrovna čekat, že na stránce nějaká hudba je a ono už to přidá důvod si alespoň přečíst autorovu myšlenku o webu.

Pak by mělo následovat podrobnější informace o tématu jenč je web "Zasvěcen" - např. pokud se jedná o herní klan, tak by položky měly být uspořádány v pořadí - podrobnější info o hře, kterou hrají, členové klanu, zápasy (CW nebo FW po anglicku), pravidla klanu a webu pak třeba nějaké ty odměny nebo hodnosti a zaheslovaná stránka pro členy je podle mě nutností. Ve zkratce by to bylo asi takto : Co se hraje, kdo to hraje,  jak jsme dobří, co musí dodržovat a nějaká diskuze pouze pro členy.

Mezi poslední položky menu by měly určitě patřit položky jako je anketa (pokud ji ovšem neumístíte na hl. stránku), místo pro reklamu (jako je např. tady na webu - výměnná bannerová reklama) a jako poslední by měla být Návštěvní kniha, která by měla mít jakýsi rozlučkový úmysl, ve smylu, že návštěvník do ní napíše jak se mu web líbí a co by něm třeba ještě uvítal a nebo, co se mi nelíbí. Rozhodně bych zde nedával shutboard nebo tomu podobné.

Tak to by asi bylo všechno. Doufám, že si to přečtete milí návštěvníci a pokud s něčím nebudete souhlasit, tak se nestyďte to napsat do Návštěvní knihy (kritika je kladná i záporná, ale NE vulgární, protože existuje i cenzura, že jo)

"Váš" Rio

TOPlist