Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rady a postupy pro uživatele websnadno.cz

Google AdSence


Google AdSence

Google AdSense je kontextuální PPC systém. Co to znamená? “Kontextuální znamená, že Google sám vybírá, jaké reklamy na vašich stránkách zobrazí - téma reklam vybírá podle obsahu, konkrétní inzeráty podle svých vlastních algoritmů. Google vám zaplatí za každé kliknutí na inzerát.
Začít vydělávat pomocí AdSense je velmi jednoduché. Nicméně existují tipy, s jejichž pomocí lze výdělek s AdSense zvýšit a pojistit.

Novinky o Adense zde: http://blog.webtrh.cz/kat/adsense/

Registrace

Registrace je poměrně jednoduchá, ale může trvat několik dní - editoři Google totiž každou přihlášku zkontrolují a hlavně se podívají, na jaké stránky, že to chcete reklamu umístit. Stránky musí totiž splňovat pravidla Google AdSense (pozor, patří k nim i Podmínky Google AdSense). A vy se s těmito pravidly dobře seznamte nebo si je uložte do záložek - budete do nich totiž často nahlížet.

Kromě adresy stránek, kam chcete reklamu umístit, vyplníte svou adresu a jméno příjemce platby (dřív posílal Google do ČR jen šeky, teď už zvládá i bankovní převod, takže toto jméno musí být shodné se jménem vlastníka účtu, kam chcete nechat peníze zasílat). Jméno později narozdíl od adresy a čísla účtu nemůžete změnit!
E-maily s radami či doporučeními a příležitostnými průzkumy pro zdokonalení Google AdSense klidně odškrtněte, nic zajímavého tam nechodí.
Na závěr odsouhlaste všechny podmínky a přihlášku odešlete. Několik dní potrvá, než dostanete vyrozumění o tom, jak jste dopadli.

Několik tipů

V rozhraní AdSense jsou tři záložky - Přehledy, Nastavení AdSense a Můj účet. Nejprve zamiřte do správy účtu a nastavte důležité věci.
Platební detaily - nastavte si zasílání bankovním převodem. Google Vám pro ověření pošle malou částku s kontrolním číslem, které opište do příslušného pole (částka přijde asi po týdnu).
Nastavení typu reklamy - v základním nastavení Google zobrazuje v reklamních blocích textové inzeráty i grafické bannery. Jelikož se za bannery platí podstatně méně, doporučuji Vám nastavit pouze textové inzeráty. Tématické jednotky nechte zapnuté.
Registrace inzerentů - vypněte registraci inzerentů. Pokud je zapnutá, objeví se u každého inzerátu odkaz drobným písmem “Inzerujte na této stránce“. To sice zní dobře, ale inzerenti, kteří se takto zaregistrují, platí méně než inzerenti, které vám vybere Google (jedou totiž v modu CPM místo CPC).

Nejdůležitější tip do začátku: Za žádných okolností si neklikejte na své inzeráty! Stačí jedno kliknutí a můžete se s AdSense rozloučit. Výpověď většinou nepřijde hned, ale často těsně před výplatou (ta je 25. dne v měsíci). Všechno, co vyděláte od poslední výplaty, se stornuje a váš účet je bez milosti zrušen.
Neexistuje způsob, jak bych toto pravidlo mohl dostatečně zdůraznit. Na své inzeráty neklikejte, nepřejíždějte přes ně kurzorem, nezkoumejte je pravým myšítkem (levé je nebezpečně blízko), prostě se jim vyhýbejte jako čert kříži.

Další záložky jsou Přehledy a Nastavení AdSense. Přehledy jsou prostě statistiky, Nastavení AdSense je dílna, kde se odehrává příprava kódu, výběr barev, nastavení kanálů atd.

Máte-li zájem o tento typ přívýdělku, tak registraci lze provést kliknutím na banner AdSence níže

 

 

Registrace 

     

Administrace 

Úspěšnost 

 

Vyplácení 

 

 

TOPlist